Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Magnificon Expo 2019

News

Danganronpa, Kotonoha no Niwa i Shigatsu wa Kimi no Uso, czyli trzy nowości Studia JG

moshi_moshi - 30.11.2018

Przedświąteczny festiwal nowości trwa. Dzisiaj Studio JG ogłosiło tytuły aż trzech mang (wszystkie są zakończone), które ukażą się w przyszłym roku.


Danganronpa, autorstwa Hajime Touyi, liczy cztery tomy i opowiada o grupce licealistów, zmuszonych przez dyrektora szkoły do udziału w śmiertelnej grze.

...prymusi z różnych dziedzin nauki bądź sportu, ściągnięci z całego kraju, by uczęszczać do specjalnie zaprojektowanego rządowego liceum, zwanego Akademią Nadziei. Jak dowiadujemy się ze wstępu, elitarna młodzież ma się tu uczyć na specjalnych warunkach i uzyskać w ten sposób niepowtarzalną szansę rozwoju. Tyle teorii. W praktyce okazuje się, że jedna z wybranych osób nie trafiła tu z powodu swoich zdolności, lecz została wytypowana na drodze zwykłego losowania. Ale to jeszcze nic. Wszyscy świeżo upieczeni „uczniowie” po przekroczeniu progu Akademii najpierw tracą przytomność, a potem dowiadują się od dyrektora, skądinąd wyglądającego jak pluszowy misiek, że mury akademii opuści tylko osoba, która zabije jednego ze swoich współtowarzyszy. Ale nie chodzi tu o to, by walnąć kogoś krzesłem w łeb i po sprawie. Zabójstwo musi zostać dokonane w taki sposób, by pozostali przy życiu członkowie niedoli nie zorientowali się, kto był sprawcą. Po każdym zabójstwie ma nastąpić śledztwo, a potem rozprawa sądowa, podczas której zostaje wskazany sprawca. Jeśli uczniowie wytypują go poprawnie, zabójca zostanie zabity poprzez pomysłową egzekucję. Jeśli jednak sąd popełni błąd… Zginą wszyscy oprócz samego zabójcy, który wyjdzie na wolność.

Opis pochodzi z recenzji DiabloDruga nowość to nastrojowe jednotomowe dzieło znanego wszystkim Makoto Shinkaia (rysunki to efekt pracy Midori Motohashi), Kotonoha no Niwa.

Takao Akizuki niedawno rozpoczął naukę w liceum i byłby całkiem typowym nastolatkiem, gdyby nie to, że od dłuższego czasu jego marzeniem jest zostać szewcem, a projektowanie i robienie butów sprawia mu ogromną przyjemność, stanowiąc jednocześnie doskonały sposób na oderwanie się od szarej rzeczywistości. Gdy pewnego deszczowego dnia po raz kolejny opuszcza lekcje i udaje się do parku, w jednej z altanek spotyka młodą kobietę, która siedzi w milczeniu, popijając mleczną czekoladę piwem. Ponieważ jest czerwiec i pora deszczowa właśnie się rozpoczęła, tej dwójce przyjdzie się spotkać jeszcze nieraz.

Opis pochodzi z recenzji EneviOstatnia zapowiedziana manga liczy jedenaście tomów – Shigatsu wa Kimi no Uso to wysoko oceniany, słodko­‑gorzki komiks Naoshi Arakawy.

Kousei Arima od dziecka zapowiadał się na genialnego pianistę. Wychowywany przez apodyktyczną matkę, będącą jednocześnie jego instruktorką, nie miał łatwego dzieciństwa, bowiem każdą wolną chwilę poświęcał doskonaleniu umiejętności muzycznych. Dzięki temu był w stanie zdominować każdy konkurs, w którym brał udział, nie dając szans innym dzieciom. Cóż z tego, skoro relacje pomiędzy nim a matką przybierały charakter wręcz patologiczny. Chłopiec za wszelką cenę pragnął sprostać jej wymaganiom, lecz rodzicielce same starania nie wystarczały, co wciąż podkreślała, nierzadko z użyciem siły…

Opis pochodzi z recenzji Kysz

„Shigatsu wa Kimi no Uso” trafi na sklepowe półki w marcu, podczas gdy dwie pozostałe nowości już w lutym. Ruszyła już także przedsprzedaż – wszystkie osoby, które zamówią prenumeratę w sklepie wydawnictwa, mogą liczyć na pakiet interesujących dodatków.

Komentarze

  • Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

  • Dodaj komentarz