Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Yatta.pl

News

Zapowiedź Code Geass: Fukkatsu no Lelouch

Lycoris - 27.11.2016

Na 10. urodziny Code Geass studio Sunrise zaplanowało dwie niespodzianki.

Pierwszą są trzy filmy podsumowujące wydarzenia z obu serii anime, wzbogacone o nowe sceny i nagrane na nowo dialogi, z premierą zaplanowaną na 2017 rok.

Drugą natomiast jest kontynuacja o tytule Code Geass: Fukkatsu no Lelouch, której akcja ma rozgrywać się kilka lat po wprowadzeniu w życie planu „Zero Requiem”. Twórcy bardzo wyraźnie podkreślają, że główny bohater powróci osobiście, nie będzie ani klonem, ani swoją wersją z alternatywnej rzeczywistości, ani nic z tych rzeczy. W promocyjnym wideo pojawili się również Kallen, Jeremiah, Suzaku oraz inne postaci. Niestety, format projektu i data jego premiery nie są jeszcze znane.

W roku 2010 Święte Imperium Brytanii wypowiedziało neutralnej Japonii wojnę. Do walki po raz pierwszy została wysłana broń najnowszej generacji – olbrzymie humanoidalne roboty bojowe, zwane Knightmare Frame. Siły obronne Japonii, nie mając szans w starciu z taką potęgą militarną, szybko zostały pokonane, a sama Japonia stała się częścią terytorium Imperium. Zostały jej odebrane „wolność, prawa, honor oraz imię”. Od tej pory zaczęto ją określać mianem „Area 11”, a jej mieszkańców nazwano Eleven.

Siedem lat później. W centrum Tokio, jednej z kolonii Imperium, mieszkają obok siebie dwie społeczności: Eleven, ulokowani w getcie Shinjuku oraz obywatele Brytanii, opływający we wszelkie dobra, jakich tylko może im dostarczyć państwo. Bogate centrum prosperuje, a z jego obrzeży, którymi biegnie linia metra, widać gruzy dawnego Tokio.

fragment recenzji autorstwa Melmothii

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Gherdas 19.11.2017 22:56
  heh
  Ciekawe czy wróci z hukiem, czy jakby nigdy nic wbije do miasta. :D Bo oczywiste jest to, że żyje. Pytanie, czym się stał. :)
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Random 26.06.2017 14:35
  A czy przypadkiem pod koniec ostatniego odcinka to nie Lelouch nie prowadził tego wozu? :P
  Odpowiedz
 • Avatar
  tiger04 30.03.2017 05:10
  wiecie co zamiast narzekać bo hejterzy są wszędzie powinno się cieszyć że wychodzi coś porządnego a nie jak ten gów.. co teraz robią . Dajcie się cieszyć tym co czekali a tym co sie nie podoba niech nie oglądają proste chyba ja osobiście wysłał bym kase by wesprzeć projekt no jak ktoś te anime uważa za słabe średnio zna się na temacie bo wielu ludzi nie lubiących tej tematyki uważa że to jedno z najlepszych anime jakie powstało wię dajcie się ludiom cieszyć a tym co się nie podoba nie oglądajcie w tym kraju każdemu wszystko przeszkadza
  Odpowiedz
 • Avatar
  Merry Nightmare 30.11.2016 12:06
  I znowu rozpocznie się cały Geassowy hype…
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 7
  Koogie 29.11.2016 11:06
  Eeeeeeh

  Nie przepadałem za CG, ale akurat ostatnia scena im się udała. Miło widzieć jak w imię kasy się ją całkowicie niszczy. I teraz będę musiał się znowu użerać z całym tym crapem. Ludźmi którzy uważają, że CG to mistrzowsko napisana seria, kiedy jest ona utkana dokładnie z tej samej nici co Valverave czy Cross Ange.

  Oh well, życie
  Odpowiedz
 • Avatar
  Maxromem 28.11.2016 21:22
  nie.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Novum 28.11.2016 19:37
  ON PRZECIEŻ ŻYJE
  Oglądnijcie sobie japońską wersje endingu Code Geass R2 bo amerykańska i europejska wersja tego nie pokazują.
  [link]
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 5
  Rararaasd 28.11.2016 00:35
  Niby fajnie, kilkanaście lat temu bym był szczęśliwy ale teraz jestem rozczarowany. Po co psuć epickie zakończenie R2 które wszystkie wątki domykało bardzo zgrabnie. Zamiast tego nie potrzebnego sequela wolałbym żeby zrobili reboota R2 który byłby zgodny z oryginalną wizją R2. Jak ktoś nie wie to drugi sezon miał by zupełnie inny niż to co do tej pory znamy.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 6
  Saber 27.11.2016 18:58
   kliknij: ukryte  :( ale czego się nie zrobi dla pieniędzy heeee
  Staram się nie nastawiać źle ale martwię się tym, zakończenie R2 było dla mnie idealne i w życiu nie spodziewałam się kontynuacji.
  Mam nadzieję że nie zepsuje ona mojego świetnego wrażenia z poprzednich sezonów…
   kliknij: ukryte , mojej ulubionej postaci ze wszystkich anime ogółem nie uważam za dobry pomysł D: Urok i impakt zakończenia leżał głównie właśnie w  kliknij: ukryte 
  Z jednej strony kocham CG i cieszy mnie coś nowego z tej serii, ale z drugiej strony… nie potrafię nie patrzeć na to sceptycznie
  Odpowiedz
 • Avatar
  Conquest 27.11.2016 18:44
  wow
  No nieźle. Tego się nie spodziewałem. O ile podsumowania #nikogo to na Code Geass: Fukkatsu no Lelouch ostrzę sobie zęby =D
  Odpowiedz
 • Avatar
  Weiter 27.11.2016 17:31
  Cudnie ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  Akiraa 27.11.2016 17:20
  Co za miła niespodzianka. Czekam z niecierpliwością. :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  Tedex 27.11.2016 16:33
  WINCYJ PINIENDZY, WINCYJ!!
  Odpowiedz
 • Avatar
  Yaaiba 27.11.2016 16:30
  Czy to się dzieje naprawdę ;)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz