Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Studio JG

News

Redaktor newsów nadal poszukiwany

Avellana - 10.09.2016

Liczba zgłoszeń do tej pory wyniosła niestety okrągłe i tłuściutkie zero. Dlatego postanowiliśmy przedłużyć ogłoszenie jeszcze o tydzień – jeśli mimo wszystko nikt chętny się nie znajdzie, spróbujemy radzić sobie z mniejszymi mocami przerobowymi, ale nie będzie to sytuacja idealna.

Przypominam:

Obowiązki polegają na pisaniu krótkich newsów (jakich – to widać po tym, co obecnie publikujemy) na podstawie zweryfikowanych angielskich źródeł. Rynkiem polskim oraz innymi newsami, na przykład konwentowymi, zajmować się nie trzeba. Ponieważ redaktorów będzie trójka, każdy ma swoje „dni dyżurów”, oczywiście do elastycznego zmieniania w razie potrzeby. To znaczy, że kandydat nie musi być w sieci codziennie i ma w razie czego swobodę manewru w okresach braku czasu, ale jest oczywiście odpowiedzialny za dni, na które się wpisze. Może też zawsze liczyć na wsparcie i konsultacje w wątpliwych przypadkach.

Wymagania

 • Znajomość języka polskiego na poziomie umożliwiającym napisanie poprawnego językowego newsa (wszystkie newsy są dodatkowo sprawdzane przed publikacją)
 • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym korzystanie z anglojęzycznych stron, Wikipedii etc. (jeśli konieczne będzie wykorzystanie źródeł japońskich, można poprosić o pomoc innego redaktora)
 • W miarę przyzwoita znajomość anime i w mniejszym stopniu mang (samodzielne orientowanie się, co jest warte wrzucenia do newsów, a co nie)
 • Czas i sumienność (ze względu na naprzemienne dyżury nie wymagamy codziennej obecności w sieci)
 • Znajomość lub umiejętność opanowania podstawowego formatowania w kodzie BB, stosowanym w naszych newsach (mile widziana wiedza o istnieniu FTP)

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres redakcja@tanuki.pl. Ewentualnych chętnych postaramy się przetestować.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania do nas – można zadać je w komentarzach, przesłać e­‑mailem lub też zajrzeć wieczorem na nasz kanał IRC (link na górze strony).

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Lycoris 11.09.2016 16:23
  :(
  Przez chwilę zastanawiałam się, czy się nie zgłosić, ale ostatni punkt wymagań troszeczkę mnie przestraszył. Jest jakaś lista kodów BB, których można używać na Tanuki?

  Może jakieś informacje o codziennym życiu redaktora? Jak to wygląda? Czy macie jakieś zaufane strony z nowinkami? Czy umawiacie się jakoś wcześniej i zaklepujecie sobie niusy?
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 11
  kako 10.09.2016 13:06
  proponuję do „obowiązków” i „wymagań” dodać dla odmiany coś w stylu „redaktorom/wolontariuszom za ich pracę oferujemy: ...”/ „przywileje redaktora” – gwarantuję, że wtedy może pojawić się odzew. Obydwu stronom życzę oczywiście powodzenia.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz