Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Aicon

News

Hanami wyda mangę Vinland Saga

Grisznak - 10.08.2016

Wydawnictwo Hanami podało, że wyda w Polsce mangę Vinland Saga autorstwa Makoto Yukimury.

Posłuchajcie, dobrzy panowie, sagi o Thorofinnie, synu wodza Wikingów, szukającym zemsty. Skald zanuci pieśń o wojownikach, którzy przez kilka wieków terroryzowali wybrzeża Europy. Największe miasta i potężni królowie woleli płacić sute daniny niż zmierzyć się z nimi w bitwie. Kamienie oznaczone ich runami znajdywano na wielkich wyspach Europy Północnej i w odległej krainie za Atlantykiem… To już było, to już znamy, twoi poprzednicy, skaldzie, śpiewali nam o tym nie raz. Uczta jest wielka, król całkiem pijany, goście chcą nowej zabawy, jeśli więc nie masz nic nowego, to idź precz. Cóż możesz nam o nich opowiedzieć? O tym, jak król nasz miłościwy spiskiem i stalą wywalczył sobie władzę? O tym, jak ścierały się ze sobą stara i nowa wiara? O codziennym życiu, dylematach niewolników i wielkich rozterkach wielkich wodzów? Śpiewaj, chętnie posłuchamy…

fragment recenzji autorstwa Eire

W Polsce będzie ukazywać się wersja „2 w 1”, każdy tom będzie liczył ponad 400 stron (w tym strony kolorowe). Cena okładkowa wyniesie 65 zł.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Szarka 19.08.2016 23:52
  Cudowne wieści :) ostatnio wydają sporo tego na co czekałam albo nawet nie wiedziałam, że czekałam :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  MrParumiV18 14.08.2016 20:47
  Nowa manga Vinland Saga od Hanami
  Nie znam i nie miałem styczności z tym tytułem, ale ogólnie słyszałem, że owa manga bardzo chwalona, ale za to już kompletnie na odwrót jest z wydawnictwem, które bierze się za tą serię. Czy słuszna krytyka, kto wie. Ja zapewne nie kupię z powodu małego obecnie portfela jak i małym zainteresowaniem okresu wikingów. Chociaż nie ukrywam jak recenzje będą bardzo i to bardzo chwalić samą fabułę, jak i całościowe wydanie Hanami to się skuszę przynajmniej na pierwszy tom.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Namida 10.08.2016 11:19
  Patrząc na cenę to ciekawi mnie jak będzie wyglądało to wydanie. Czy tak jak Monster? Ciekawe czy się pokuszą o twardą okładkę, jak w wydaniu zagranicznym, które swoją drogą jest przepiękne ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  tamakara 10.08.2016 11:12
  O… O! Oho… szał.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 3
  Nyuuka 10.08.2016 10:53
  A info o nowościach Kotori i Studia?
  Odpowiedz
 • Avatar
  imspidermannomore 10.08.2016 10:36
  Tytuł – pierwsze słyszę ale widzę, że oceny wysokie i że od autora Planetes. Pierwszy tom pewnie kupię (ale na pewno nie za sześć i pół dyszki, goddammit!) a potem zobaczę.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 3
  hakman4 10.08.2016 10:19
  Kolejny świetny tytuł, który mój portfel już nie zniesie. Jak nie J.P.F swym „Blame!” lub „Planets”. To teraz Hanami znów.
  Grisznak napisał(a):
  Od każdego innego wydawcy bym wziął, ale nie z tłumaczeniem Hanami.
  Odpowiedz
  .
  Chyba gorsze tłumaczenie widziałem u Kotori. Choć przyznam,że z Hanami też nie ma szału.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 8
  Grisznak 10.08.2016 10:02
  Od każdego innego wydawcy bym wziął, ale nie z tłumaczeniem Hanami.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz