Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Otaku.pl

News

Sailor Moon powraca do Polski

Grisznak - 23.05.2015

Wydawnictwo Anime Eden ogłosiło dziś, że pierwszym tytułem, jaki wyda w Polsce będzie film kinowy Sailor Moon R: Promise of the Rose w reżyserii Kuniko Ikuhary. Jak podaje wydawca, w planach są także pozostałe dwa filmy, łącznie z odcinkami specjalnymi (a więc dostaniem po polsku także m.in. Pierwszą miłość Ami).

Czy mnóstwo pięknych kwiatów nie stworzy romantycznej atmosfery? Przynajmniej takiego zdania jest Usagi, która z całą ferajną wybrała się na wycieczkę do ogrodu botanicznego. Oczywiście więcej uwagi poświęca swojemu Mamoru niż kwiatom, ale Chibi­‑Usa – z niewielką pomocą pozostałych dziewcząt – skutecznie przeszkadza im w czułym sam na sam. Świetna zabawa, dużo śmiechu (jak dla kogo), gdy nagle… Z nieba zaczynają spadać płatki kwiatów! Na tym nie koniec, bo oto pojawia się uroczy, acz dziwny młodzieniec, który zachowuje się dość… hm, zaborczo w stosunku do Mamoru, a kiedy Usagi robi scenę zazdrości, odpycha ją i znika.

fragment recenzji autorstwa Miyi.

Na płycie będzie dostępna do wyboru oryginalna ścieżka dźwiękowa z napisami oraz pełna polska wersja językowa. Co więcej, do filmu dołączony będzie odcinek specjalny Przemieńcie się, Czarodziejki!, który nie miał jeszcze premiery w Polsce.

Film już wkrótce będzie można kupić w przedsprzedaży na stronie wydawcy w promocyjnej cenie 34,90 zł.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Yukari 30.05.2015 10:51
  Dobrze,że wzięli coś co mnie nie interesuje.Wolę najpierw się dowiedzieć o jakości wydania…
  Odpowiedz
 • Avatar
  Wierzący w fanów anime... 24.05.2015 21:15
  Sam z chęcią sprawdzę jaka będzie jakość wydania. Co do pierwszego tytułu, to pomimo, że zupełnie nie moje klimaty, jestem skłonny zainteresować się chociażby z faktu, że jest to jedno z klasycznych anime, które mają swój niepowtarzalny koloryt (styl Ikuhary rzecz jasne odgrywa tutaj też dużą rolę). Samo wydanie 35 złotych także nie jest wygórowaną kwotą, nawet na tytuł za którym się nie przepada, zatem tutaj kolejny plus. Obawy mam jednak do odbioru, gdyż według mnie docelowo produkt kierowany jest raczej do grupy 25+, która nie przesądzi o dobrym przyjęciu filmu. Mam nadzieję, że starszy odbiorca nie zawiedzie i na tyle wzbudzi zainteresowanie młodszych widzów, że premiera ostatecznie okaże się względnym sukcesem. Zatem rekomendujcie, polecajcie, linkujcie oraz zainteresujcie się przedsprzedażą, gdyż wszystkie te akcje rzutować będą na przyszłość!
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 6
  chi4ko 24.05.2015 18:45
  Bardzo mnie ciekawi, kogo zatrudnią do dubbingu. Kogoś znanego? Nowicjuszy?
  Odpowiedz
 • Avatar
  Marilee 24.05.2015 13:25
  Mój ukochany film z Sailor Moon!!! Nie wierzę :O Świetna informacja, jeszcze jakby wyemitowali w tv pozostałe serie a nie tylko pierwszą to byłoby super :) tak czy inaczej bardzo się cieszę, że po tylu latach to anime nadal cieszy się zainteresowaniem. Nie mniej jednak zawsze twierdziłam, że anime jest lepsze niż manga i to o setki razy. A nowej serii nie uznaję totalnie i nie mam chyba zamiaru jej oglądać do końca. Niech żyje Kunihiko Ikuhara!
  Odpowiedz
 • Avatar
  O. G. Readmore 23.05.2015 21:01
  Jestem zaskoczony. Miła wiadomość. I bardzo fajnie, że zaczynają od tytułu, którym wiele osób rozpoczęło swoją przygodę z anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  ursa 23.05.2015 19:12
  super! bardzo mi się to podobało jakieś 20 lat temu… zobaczymy jak teraz będzie. ale to znacznie lepsza wiadomość niż o kolejnym Crystalu, ne? :]
  Odpowiedz
 • Avatar
  Slova 23.05.2015 18:24
  Może kupię.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Ariel-chan 23.05.2015 18:18
  <3
  Jej! <3 Ale to serio będzie dubbing? *o* Mi się marzył już od kiedy kupowałam te filmy na VHSach… Mało tego – nie wiem, jak z przesyłką, ale generalnie to taniej niż ja za owe VHSy dałam… xD Bajer <3
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz