Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Yukicon VIII

Ancietejka

Teksty użytkownika

Komentarze (pełna lista: anime manga)

online
Dołączyła: 21 września 2018, 19:29
Urodziny: 25 czerwca 1993

Anime oglądam dopiero od 2­‑3 lat, nie mam więc na koncie zbyt wielu tytułów. Z chęcią obejrzę zarówno ambitną, poważną serię z ciekawą fabułą, serial z gatunku „okruchy życia/szkolne”, jak i głupią (byle śmieszną) komedię – wszystko zależy od mojego aktualnego nastroju. Jedynymi gatunkami, za którymi nie przepadam i staram się ich unikać, są: harem/męski harem, mechy, ecchi (w przypadku tego ostatniego wyjątek stanowi „Shokugeki no Souma”). Staram się też unikać serii ze słodkimi dziewczynkami czy w ogóle takich, gdzie mamy do czynienia z grupką żeńskich postaci, które coś robią (ratują świat, tańczą, śpiewają, robią różne bzdury). Bardzo lubię z kolei sportówki, zwłaszcza połączone z dobrymi okruchami życia; duże również znaczenie w anime ma dla mnie klimat – wolę klimatyczne, z wolna posuwającą się do przodu fabułą anime niż te z pędzącą na łeb na szyję akcją.
Moje ulubione tytuły, alfabetycznie: „Death Note” „Ergo Proxy”, „Haikyuu!!”, „Kimi to boku”, „Made in Abyss”, „Miasto beze mnie”, „No.6” (dla mnie seria genialna i mój numer jeden, wbrew temu, jak została ona oceniona tutaj, na tanuki.pl), „Shiki” i „Shinreigari: Ghost Hound”. Oczywiście mam na koncie wiele innych anime, które mi się podobały, ale te najbardziej mnie zachwyciły/pozytywnie zaskoczyły jak do tej pory.
Nie zwracam uwagi na takie sprawy jak kreska, animacja itp. – jeśli mnie ogólnie nie razi to, jak anime jest narysowane, to nie mam zamiaru denerwować się i biadolić, że tła kiepskie, niedopracowane szczegóły czy inne sprawy. Dla mnie najważniejsza w anime jest fabuła czy bardziej to, jak zostanie zaprezentowana. Serial z „brzydką” kreską, ale dobrą fabułą da się oglądać, ale na odwrót już niekoniecznie, chyba że się ogląda „dla widoków”. Aha, nie lubię jednak nadmiaru CGI.
Mangi czytam od niedawna, raczej nie potrafię stwierdzić, która jest dobra, która nie.

Recenzje

Oceny użytkownika

Głosów: 173
Mediana: 7
Średnia: 6,86
σ=1,41

Komentarze

  • Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

  • Dodaj komentarz