Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Forum Kotatsu

News

Waneko wyda dodatki do Gdy zapłaczą cykady

IKa - 14.03.2019

Wydawnictwo Waneko zapowiedziało wydanie czterech dodatków do kończącej się niedługo serii Gdy zapłaczą cykady.

Wszystkie zapowiadane pozycje ukażą się w formacie powiększonym z obwolutą, a w przypadku dwutomówek jako wydanie 2w1. Przewidywana cena za tomy to odpowiednio 21,99 zł i 29,99 zł.

Uwaga, w opisach fabuły mogą pojawić się drobne spoilery dla osób niezaznajomionych z serią.


Pierwszym tytułem jest jednotomowa Kokoro Iyashi – Księga ukojenia duszy, autorstwa Ryukishi07 i Yuny Kagesaki, która zostanie wydana 30 czerwca br.

Czy istnieje świat po 22 czerwca 58 roku Souwa? Jak wygląda codzienność Riki oraz jej przyjaciół po tym dniu? I czy na pewno jest to rzeczywistość i przyszłość o którą tak rozpaczliwie walczyła?


Drugim z zapowiadanych dodatków jest dwutomowa Yoigoshi – Księga upływającej nocy autorstwa Ryuukishi07 i Mimori – jej premiera nastąpi we wrześniu.

20 lat minęło od zagłady Hinamizawy, która stała się wioską duchów. Plotki o wycieku tajemniczego gazu, który pochłonął setki istnień nadal przyciągają ciekawskich. Pewnego dnia los złączył pięciu obcych sobie ludzi. Wśród nich znajduje się niejaka Mion Sonozaki. Echo ich kroków roznosi się po pustych korytarzach świątyni Furude, budząc demony Hinamizawy…


Trzeci tytuł to dwutomówka Onisarashi – Księga manifestacji demona, powstała przy współpracy autora z En Kitou

Natsumi i jej rodzina wyprowadzili się z Onigafuchi prawie rok temu. Jej babka urodzona w Hinamizawie, boi się że dosięgnie ich okrutna klątwa będąca karą za opuszczenie domu, ale Natsumi nigdy nie była szczęśliwsza. Ma mnóstwo przyjaciół, ciekawych miejsc do zwiedzenia, a szkoła daje jej mnóstwo nowych możliwości. Kiedy tragedia bije w Hinamizawę, a eksplozja trującego gazu zabija wszystkich mieszkańców, babka jest przekonana, że to gniew Oyashiro zgotował im ten los.Rodzina dziewczyny nigdy nie brała wierzeń babci poważnie, ale jej oddanie Oyashiro zaczyna przybierać przerażające kształty. Jak daleko jest w stanie posunąć się fanatyczka?

Podwójny tom zapowiadany jest na 30 grudnia br.


Ostatni z zapowiadanych dodatków to Utsutsukowashi także autorstwa Ryuukishi07 i En Kitou – na ten tytuł przyjdzie nam czekać do lutego przyszłego roku.

W Akademii Świętej Lucii zostało odkryte ciało jednego z nauczycieli. Dziewczyna, która go znalazła, Mizuho Kousaka, to nieśmiała dziewczyna, obiekt znęcania się w szkole. Wydaje się, że to zdarzenie nie odbiło się na jej psychice. W końcu to nie pierwszy raz gdy widziała trupa… Shion Sonozaki postanawia nauczyć Mizuho stawiać się oprawcom. Od tej pory są nierozłączne, a ich relacje wzmacniają traumatyczne przeżycia z przeszłości.Kiedy w szkole znaleziono kolejne ciało, podejrzenia padają na Mizuho. Czy dziewczyna ma coś wspólnego ze zgonami? Czy Shion będzie w stanie ją uratować?

opisy fabuły pochodzą ze strony wydawcy

Komentarze

  • Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

  • Dodaj komentarz