Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

News

Penguin Highway - adaptacja książki Tomihiko Morimiego

ukloim - 2.03.2018

Postać Tomihiko Morimiego fanom anime nie jest obca. Wielkim entuzjastą jego twórczości jest reżyser Masaaki Yuasa, który dwie jego powieści przeniósł już na ekrany w postaci Yojouhan Shinwa Taikei oraz Yoru wa Mijikashi Aruke yo Otome. Studio P.A. Works natomiast na podstawie jego dzieł stworzyło dwa sezony Uchouten Kazoku.

Tym razem z materiałem źródłowym autorstwa Morimiego zmierzy się ekipa w studiu Colorido z Hiroyasu Ishidą na czele, który pełnił będzie rolę reżysera. Projektami postaci zajmie się Youjirou Arai, a scenariusz napisze Makoto Ueda, który jest również autorem skryptów do Yojouhan Shinwa Taikei i Yoru wa Mijikashi Aruke yo Otome. W rolach głównych wystąpią Kana Kita oraz Yuu Aoi. Premiera filmu w Japonii nastąpi w sierpniu tego roku.

Fabuła skupi się na Aoyamie, uczniu czwartej klasy podstawówki, oraz tajemniczej kobiecie, asystentce dentysty, w której chłopiec jest zauroczony. Pewnego dnia w ich miasteczku pojawiają się pingwiny. Młody Aoyama postanawia znaleźć powód ich obecnośći.

Komentarze

  • Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

  • Dodaj komentarz