Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Forum Kotatsu

News

J.P. Fantastica wyda mangę Aoi Uroko to Suna no Machi

moshi_moshi - 5.12.2017

Wydawnictwo J.P. Fantastica postanowiło zrobić czytelnikom przedmikołajkową niespodziankę i zapowiedziało dzisiaj wydanie dwutomowej mangi Youko Komori, Aoi Uroko to Suna no Machi. Nie ukrywam, że jest to dla mnie wyjątkowo miła wiadomość, jako że zakochałam się w tej pięknej historii o dojrzewaniu od pierwszej strony. Premierę pierwszego tomu zapowiedziano na przyszłoroczny Pyrkon, a na stronie sklepu wydawnictwa ruszyła już przedsprzedaż. Manga zostanie wydana w formacie A5 i będzie kosztować 25,20 za tom.

Z powodu zawirowań rodzinnych dwunastoletnia Tokiko przeprowadza się z ojcem z tłocznego Tokio do małej nadmorskiej miejscowości, gdzie wychowywała się jej matka. Zamieszkują u babci dziewczynki, bardzo szczęśliwej z tego powodu, ponieważ do tej pory miała okazję zobaczyć Tokiko zaledwie dwa razy (jeżeli liczyć okres, kiedy jej mama była w ciąży). Dla dziewczynki to niezwykle trudna sytuacja, ale jest coś, co sprawia, że przeprowadzka wydaje jej się szalenie ekscytująca. Podczas poprzedniej wizyty w mieście Tokiko omalże nie utonęła w morzu, ale tuż przed tym, jak straciła przytomność, zobaczyła trytona, który uratował ją i wyciągnął na brzeg. Dziewczynka już pierwszego dnia biegnie na plażę, licząc, że może trafi na morskiego wybawcę i zdoła mu podziękować…

fragment recenzji moshi_moshi

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  MrParumiV18 7.12.2017 10:23
  Nie małe zaskoczenie od J.P. Fantastica
  No… zaskoczenie nie małe, szczególnie, że to J.P.F wyda owy tytuł. Mangę Aoi Uroko to Suna no Machi kojarzę, ale nigdy nie miałem okazji jej przeczytać. Ocenę na serwisach ma nie za wysoką, natomiast ilość tomów (2) i gatunek okruchy życia mi odpowiada, lecz za to cena trochę wygórowana i nie wiadomo w sumie czemu. Jak pieniądze, czas i chęci pozwolą to zakupię, ale w moim przypadku pewne to nie jest. :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  ukloim 6.12.2017 00:47
  Gdzieś tam mi się ta manga przewijała, ale nigdy się nią na poważnie nie zainteresowałem. Polskie wydanie będzie idealną okazją, żeby to nadrobić. Kupię na pewno :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  GLASS 5.12.2017 21:32
  Słyszałam o tej mandze, wygląda naprawdę ładnie, na pewno kupię pierwszy tom :D
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz