Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Forum Kotatsu

News

Drugi sezon Dagashi Kashi

ukloim - 4.08.2017

W łączonym 37 i 38 numerze magazynu „Weekly Shounen Sunday” ogłoszono, że Dagashi Kashi otrzyma drugi sezon.

Ekipa produkcyjna bardzo się jednak zmieni. Anime tym razem powstanie w studiu Tezuka Production, a w roli reżysera Shigehito Takayanagiego zastąpi Satoshi Kuwahara (Yu­‑Gi­‑Oh! ZEXAL). Kompozycją serii zajmie się Mayumi Morita, natomiast postaci zaprojektuje Nana Miura (Young Black Jack). Do roli Hotaru Shidare powróci Ayana Taketatsu. Premiera serii nastąpi w 2018 roku.

Dagashi Kashi opowiada o losach Kokonotsu Shikady (od angielskiego coconuts zwany Kokosem), mieszkającego na prowincji nastolatka, który chce zostać mangaką. Ta ambicja nie przypadła jednak do gustu jego ojcu, You Shikadzie, właścicielowi sklepu z przekąskami (jap. dagashi), który oczekuje od syna przejęcia prowadzonego przez pokolenia interesu. Jak to zwykle bywa, chłopak stanowczo sprzeciwia się temu, przynajmniej do czasu, gdy w drzwiach ich sklepu staje Hotaru Shidare – ekscentryczna i zakochana w dagashi córka jednego z największych ich producentów. Chce ona zatrudnić You jako doradcę w swojej firmie, a on stawia jeden tylko warunek: będzie pracować dla niej, jeśli przekona Kokosa do przejęcia sklepu. Shidare chętnie przystaje na ten układ i wtedy…

Fragment recenzji autorstwa Ao desu.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  MrParumiV18 10.08.2017 02:08
  Zapowiedź drugiego sezonu Dagashi Kashi
  Krótko, na temat i subiektywnie. Pierwszy sezon totalnie mnie zawiódł, a wielka szkoda, bo zapowiadał się po pierwszym odcinku naprawdę przyjemnie. Zapewne, jak to ja, dam szansę sezonowi numer 2, ale raczej (jak czymś pozytywnym mnie nie zaskoczy) skończy się to kolejnym chłamem na wzór pierwszej serii, nie chciałbym tego, lecz raczej tak będzie.
  Odpowiedz
 • Ciągle sobie obiecuję, że kiedyś wreszcie zmorduję pierwszy sezon. Zatrzymałem się chyba na drugim odcinku i dalej nie mogłem.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz