Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Tokki - sklep internetowy

News

Alive, Kimi ni Shika Kikoenai i Tamashii no Futago - nowe jednotomówki Waneko

moshi_moshi - 16.06.2017

Po wczorajszej zapowiedzi Shiki, dzisiaj wydawnictwo Waneko ogłosiło tytuły trzech jednotomówek, które ukażą się w tym roku. Tematyka mang jest bardzo zróżnicowana, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wszystkie trzy propozycje zostaną wydane w powiększonym formacie z obwolutą.

Pierwszą zapowiedzianą nowością jest dramat Kimi ni Shika Kikoenai, oparty na powieści Otsuichi. Autorem rysunków w wersji mangowej jest Hiro Kiyohara. Manga ma pojawić się na sklepowych półkach pod koniec grudnia, będzie kosztowała 21,99 zł.

Komiks opowiada o dziewczynie, wyobrażającej sobie, że ma w głowie idealny telefon, przez który może toczyć normalne rozmowy. Pewnego dnia fikcja staje się rzeczywistością – zmyślony telefon zaczyna bowiem dzwonić, a kiedy bohaterka odbiera, odzywa się ktoś, kto wpadł na podobny pomysł…


Drugi tytuł to horror psychologiczny Alive!, autorstwa Tsutomu Takahashiego. Manga trafi do sklepów pod koniec października i podobnie jak poprzedni tytuł, będzie kosztować 21,99 zł.

Yashiro Tenshuu z zimną krwią zamordował pięć osób, wliczając w to własną dziewczynę. Teraz czeka w celi śmierci na wykonanie wyroku. Tuż przed egzekucją dostaje niezwykle kuszącą propozycję – w zamian za uczestnictwo w owianym tajemnicą eksperymencie zyska szansę na drugie życie. Oczywiście przerażony perspektywą zbliżającego się końca Yashiro nie zastanawiał się długo nad podjęciem decyzji. Razem z innym ocalonym przed śmiercią skazańcem trafia do zamkniętego pomieszczenia, gdzie wkrótce będą miały miejsce wydarzenia, które mogą sugerować, że nasz antybohater lepiej by zrobił, gdyby odrzucił ten „dar losu”…

fragment recenzji autorstwa gentle monstera


Ostatnia nowość to dwutomowy dramat, Tamashi no Futago, autorstwa Mitsukazu Mihary. Komiks zostanie wydany w wersji 2w1, dlatego też cena będzie nieco wyższa niż dwóch poprzednich, a mianowicie 29,99 zł. Do sprzedaży trafi pod koniec wakacji, w sierpniu.

Jest to historia dwóch dusz tragicznie zmarłych dzieci, które przemierzają świat, by się spotkać. Opowieść koncentruje się na podróży dzieci oraz ich interakcjach z poznanymi po drodze ludźmi.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  MrParumiV18 20.06.2017 00:11
  Nowe jednotomówki od Waneko
  Niestety nic dla mnie, a szkoda bo nowości od Waneko, więc liczyłem, że trafią znów w mój gust.
  Kimi ni Shika Kikoenai – już kiedyś to przeczytałem i mnie w ogóle nie porwało.
  Tamashii no Futago – Josei mnie kompletnie nie interesuje.
  Alive! – jak już miałbym coś wybrać, to właśnie ten tytuł, ponieważ posiada dobre dla mnie gatunki, ale zbyt niska ocena na MAL'u plus brak funduszy (nawet na jednotomówkę) skutecznie odstrasza.

  Odpowiedz
 • Avatar
  ukloim 16.06.2017 23:38
  Wezmę tylko Alive!, ale dobre i to, bo po Waneko zdecydowanie nie spodziewałem się takiego tytułu. Może w końcu zaczną wydawać nieco więcej seinenów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  Ciku 16.06.2017 19:00
  meh, słabiutko strasznie :(
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz