Tanuki

Tanuki.pl

Wyszukiwarka

Wydawnictwo Waneko 2

News

Wiosna 2012 – „przetarg” na nowe serie anime

Avellana - 30.03.2012

Wraz z końcówką marca nadszedł wreszcie czas na ogłoszenie przetargu dla recenzentów na sezon Wiosna 2012!

Przypominam, że prawo pierwszeństwa w rezerwowaniu nowych serii mają recenzenci z opublikowanymi co najmniej dziesięcioma recenzjami. Jeśli więcej niż jedna osoba będzie zainteresowana danym tytułem, postaram się dokonać jak najlepszego i jak najbardziej sprawiedliwego wyboru. Jednym z bardziej istotnych kryteriów branych pod uwagę będzie to, czy dana osoba oddała już swoje recenzje nowości z poprzedniego sezonu – dlatego proszę wszystkich zainteresowanych o wpisywanie się przy tytułach, które choćby potencjalnie mogą chcieć zrecenzować!

Link do podglądu arkusza z aktualnymi wpisami.

Osoby mające już uprawnienia do edycji tego dokumentu powinny poszukać go w zakładce Dokumenty na swoim koncie Gmail (jeśli ktoś nie ma konta Gmail, może wchodzić przez link w mailu z przyznaniem uprawnień). Osoby, które chciałyby taki dostęp uzyskać (i są do tego uprawnione!) proszę o kontakt, najlepiej poprzez prywatną wiadomość. Zakończenie przetargu będzie miało miejsce prawdopodobnie w pierwszej połowie maja. Niezagospodarowane serie będą mogły zostać zarezerwowane przez dowolną uprawnioną do rezerwacji osobę.

W arkuszu przetargowym nie uwzględniłam części serii: tych, które mogą się okazać „tasiemcami” lub przeciwnie – mają zaledwie kilka odcinków (tak jak Ozuma), a także tych, które z rozmaitych przyczyn mogą być niedostępne (tak jak Koi­‑ken, emitowane w wersji na komórki). Jeśli ktoś jest chętny na rezerwację takiego tytułu, zapraszam do indywidualnych negocjacji.

Dociekliwi czytelnicy mogą zapytać, jak mają się nowo zatwierdzone „ogryzki” do tanukowej zasady nieprzyjmowania ogryzków przed faktyczną premierą. Jest to zrobione na zasadzie wyjątku – w tym momencie znamy już grafik emisji tych seriali w japońskich telewizjach (co raczej potwierdza ich istnienie), chcemy natomiast uniknąć sytuacji, kiedy w dniu premiery danego tytułu w naszej bazie pojawia się jednocześnie kilkanaście identycznych ogryzków. Wreszcie, dodanie ogryzków przez pojedynczą osobę z redakcji ułatwia potem ich przeglądanie i kontrolę np. liczby odcinków etc. Oczywiście zachęcamy do ogryzkowania wszelkich tytułów, których brakuje na tej liście, przypominamy jednak, że wówczas ogryzki mogą zostać przyjęte tylko po faktycznej premierze.

Komentarze

 • Dodaj komentarz
 • Avatar
  Chudi X 2.04.2012 17:06
  Patrzę i patrzę na tę listę, nie ma nic dla mnie (wszystko co planuję oglądać to sequele w ilości 2 plus jedno anime z szerokiego uniwersum Saint Seiya). Niby Lupin by się nadawał, ale dostęp do starych serii jest tragiczny, więc spasuję, nie będę się pchał na nieznany grunt. Może to i dobrze, mniej ludzi będzie skazanych na moje teksty :D
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 5
  Slova 1.04.2012 18:56
  Co moje tego nie oddam.
  Odpowiedz
 • Avatar odpowiedzi: 1
  Tassadar 30.03.2012 22:39
  Wyjątkowo szybko w tym sezonie rozpiska się pojawiła, ale w sumie poza sequelami nie wiele jeszcze wiadomo na co się zanosi, więc zamierzam rezerwować ostrożnie :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz